SPORT REVOLUTION - Revista sportului românesc|Saturday, September 23, 2017
Sunteti aici: Home » Sporturi individuale » Gimnastică » Larisa Iordache și gimnastele echipei Dinamo București, campioane naționale

Larisa Iordache și gimnastele echipei Dinamo București, campioane naționale

sport-Larisa-1_5fc45a7cb3

Competiția feminină din cadrul Campionatelor Naționale de gimnastică artistică ale României a fost câștigată de Larisa Iordache, la individual compus și de echipa clubului Dinamo București. Urmează întrecerea masculină, tot la Polivalenta bucureșteană..

Larisa Iordache s-a impus lejer, la peste trei puncte, 61,100, față de 57,700 ale sportivei Anamaria Ocolișan, Diana Bulimar încheind doar pe locul al treilea, cu 57,250. Rezultat considerat o surpriză. Pe echipe, Dinamo București, cu trio-ul Diana Bulimar, Larisa Iordache, Andra Angelescu a câștigat la mare luptă duelul cu CNS Cetate Deva 1, 269,950 puncte, medaliile de bronz revenind CNS Cetate Deva 2, 167,850.